Checklist: in 6 stappen je zorgverzekering vergelijken

Ben je op zoek naar een goede zorgverzekering voor 2018? Dan wil je alle informatie krijgen om de  juiste keuze te maken. Een vergelijkingssite als Independer kan daarbij helpen. Bij Independer vind je een compleet overzicht van zorgverzekeraars en kun je je zorgverzekering vergelijken op basis van onder meer prijs, kwaliteit, ervaringen van andere klanten en de contractering van zorgaanbieders. Independer licht toe hoe je in zes stappen zorgverzekeringen vergelijkt én afsluit.

Stap 1: vul je gegevens in

Bij de eerste stap vul je een aantal persoonlijke gegevens in: je geboortedatum, je geslacht, je postcode en of er gezinsleden zijn. Daarmee kan Independer de juiste zorgverzekeringen vergelijken en tonen.

Stap 2: hulp nodig met de dekking of juist niet?

In de tweede stap kun je extra hulp krijgen bij het bepalen van de juiste dekking. Je doorloopt dan vijf eenvoudige vragen die je advies geven voor de belangrijkste vergoedingen van je aanvullende zorgverzekering. In de laatste stap kun je nog eventuele specifieke wensen aangeven.

Weet je al precies welke zorg je wilt verzekeren? Kies hier dan voor ‘Stel zelf samen’. Dan kun je aangeven of je een hoger eigen risico wilt, welke vergoeding je aanvullende zorgverzekering moet bieden, of je nog specifieke zorgwensen hebt en welke tandartsverzekering je wilt. Verder kun je altijd aangeven naar welke zorgaanbieders je nu al gaat. Dan tonen wij in de vergelijking of de behandelingen ook in 2018 bij je zorgaanbieder vergoed worden.

Stap 3: zorgverzekeringen vergelijken

Na het invullen van stap 1 en 2, maakt Independer een vergelijking van alle zorgverzekeringen. De best passende zorgverzekering staat altijd bovenaan, ook als je die niet bij Independer kunt afsluiten. Daaronder zie je drie goede alternatieven. Ook zie je meteen de belangrijkste informatie: waardering van de polisvoorwaarden, ervaringen van andere klanten, of je vrije zorgkeuze hebt, de kwaliteit van de ziekenhuiszorg, of je direct geaccepteerd wordt en wat de maandpremie is.

Wil je een overzicht van alle zorgverzekeringen? Dan kan dit ook. Klik dan op ‘Toon alle verzekeringen’.

Stap 4: kies de best passende zorgverzekering

Wil je meer informatie? Kijk dan onder details. Daar vind je nog meer inhoudelijke informatie over de premie, de voorwaarden, de vergoedingen van de zorgverzekering, welke zorgaanbieders zijn gecontracteerd en de zorgverzekeraar zelf. Ook staat hier precies wat Independer voor je regelt als je deze zorgverzekeraar kiest.

Weet je al welke zorgverzekering je wilt? Kies dan voor ‘Verder’. Hier kun je de zorgverzekering verder gaan afsluiten.

Stap 5: zorgverzekering afsluiten

Ga je je zorgverzekering afsluiten? Dan moet je nog een aantal gegevens invullen. Met die gegevens kan de zorgverzekeraar alles in orde maken.

Stap 6: je bent verzekerd!

Als je al je gegevens hebt ingevuld en akkoord ben gegaan met de voorwaarden, ben je meestal direct verzekerd voor je zorgverzekering. Soms zijn er nog aanvullende documenten nodig, zoals een verblijfsvergunning of medische verklaring.

Wanneer alles in orde is, ontvang je een bevestiging per e-mail. Binnen een paar weken ontvang je ook je zorgpas.