Common Study Session in Porto 4-6 mei

Een aantal van jullie heeft afgelopen december deelgenomen aan de ‘Common Study Session’ in Rotterdam. Wie er geen genoeg van kan krijgen of wie dit internationale criminologie-studenten congres heeft gemist, nodigen wij van harte uit deel te nemen aan de komende Common Study Session, die van 4 tot 6 mei 2016 zal plaatsvinden in Porto. Het thema is dit keer: “Preparing critical criminology for the next 20 years”. Je kunt hier je scriptie of een werkstuk presenteren of je kunt gewoon luisteren naar de presentaties van andere studenten en docenten. Updates van het programma zullen onder meer op de CSP-website worden geplaatst: https://commonstudyprogramme.wordpress.com/.

Alle deelnemers zullen een internationaal certificaat van het Common Study Programme on Criminal Justice and Critical Criminology als bewijs van deelname krijgen. Wie minimaal twee common sessions heeft bezocht en tenminste één keer een paper heeft gepresenteerd kan hiervoor 5 ects krijgen – zie vakomschrijving RB43 in de studiegids. Reis en verblijf moet je in principe zelf regelen, maar we komen wel meerdere malen in Rotterdam bij elkaar om e.e.a. te coördineren en om een subsidie aan te vragen, om de reis- en verblijfkosten wat te drukken.

Het Common Study Programme on Criminal Justice and Critical Criminology bestaat aan de EUR al sinds 1984 en vanaf die tijd wordt er twee keer per jaar en common session gehouden, waar studenten telkens in een andere stad en aan de hand van een wisselend thema een paper kunnen presenteren en hierover discussiëren met medecriminologen. Ook worden er lezingen gegeven door hoogleraren van de verschillende universiteiten over het desbetreffende thema. Op dit moment zijn er twaalf universiteiten aangesloten, namelijk: ELTE (Boedapest), Erasmus Universiteit Rotterdam, Democritus University of Thrace (Griekenland), University of Peloponnese (Griekenland), Middlesex University (Londen), City University of New York, University of Porto, University of Bologna, University of Hamburg, Universiteit Gent, Universiteit Utrecht en University of Kent.

Wil je ook mee? Aanmelden kan door een mailtje te sturen naar Laura Heijnen (heijnen@law.eur.nl). Vermeld hierbij je naam, studiejaar, of je zou willen presenteren en voor de hoeveelste keer je al deelneemt aan de Common Study Sessions.