Vijf tips voor een zorgverzekering voor studenten

– advertentie –

Over een paar weken kun je weer overstappen van zorgverzekering. Natuurlijk wil je ook in 2016
voor de beste zorg verzekerd zijn. En als het enigszins kan, wil je daar niet te veel voor betalen. Independer gaf ons een paar tips voor een goede zorgverzekering voor studenten.

1. Bekijk kritisch je zorgbehoefte
Veel mensen zijn oververzekerd. Ze verzekeren zich voor allerlei soorten zorg terwijl ze daar niet of nauwelijks gebruik van maken. Ondertussen betaal je daar wel gewoon premie voor. Probeer daarom kritisch te kijken naar je zorgbehoefte. Als je bijvoorbeeld maar een paar keer per jaar de fysiotherapeut bezoekt en bij de tandarts alleen maar voor controle komt, hoef je daar geen
aanvullende verzekering voor af te sluiten. Je premie gaat dan namelijk flink omhoog, terwijl de
vergoeding vaak beperkt is.

2. Verhoog je eigen risico
Ben je gezond en heb je weinig zorg nodig? Verhoog dan je eigen risico. Hiermee kun je tot wel
driehonderd euro per jaar besparen. In 2016 stijgt het eigen risico naar 385 euro, dit kun je in
stappen van honderd euro verhogen tot maximaal 885 euro. Bedenk je wel dat als je dan in het
ziekenhuis terechtkomt, je wel een flink bedrag moet kunnen ophoesten. Hier lees je meer over het (verhogen van het) eigen risico: https://www.independer.nl/zorgverzekering/info/eigen-risico.aspx.

3. Bekijk de speciale studentenzorgverzekeringen
Een aantal zorgverzekeraars biedt speciale zorgverzekeringen aan voor studenten. Mogelijk is dit iets voor jou. Wanneer je verschillende zorgverzekeringen vergelijkt, kun je deze ook eens onder de loep nemen.

4. Bekijk of je recht hebt op zorgtoeslag
Veel studenten weten niet dat je zorgtoeslag kunt krijgen. In 2016 gaat de zorgtoeslag zelfs iets
omhoog. Lees meer over zorgtoeslag op de website van Independer:
https://www.independer.nl/zorgverzekering/info/zorgtoeslag.aspx.

5. Vergelijk zorgverzekeringen
Jouw huidige zorgverzekeraar zal binnenkort een nieuw aanbod sturen voor 2016. Daar kun je mee akkoord gaan, maar je kunt ook even opnieuw de verschillende zorgverzekeringen vergeljiken. Misschien ben je ergens anders namelijk wel beter uit. Vergelijken kun je onder andere doen bij Independer: https://www.independer.nl/zorgverzekering/intro.aspx.