Gastcollege De Extra Beveiligde Inrichting in Vught, mevrouw Jolanda van Boxtel

Wanneer? Woensdag 18 februari 2015, 13.00-14.45 uur
Waar? CB-2

Op woensdag 18 februari aanstaande verzorgt Jolanda van Boxtel in het kader van het B2 vak Actoren in de rechtshandhaving een gastcollege over de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
De EBI is de zwaarst beveiligde gevangenis van Nederland. De EBI werd in 1993 opgericht als onderdeel van de Penitentiaire Inrichting Vught als antwoord op een groot aantal gewelddadige ontsnappingen uit gevangenissen in de jaren ’80. De EBI huisvest alleen daders die zeer vluchtgevaarlijk zijn of een zeer groot gevaar betekenen voor de maatschappij. Vanwege het zeer strenge regime dat in de EBI geldt, is het sinds de oprichting nog nooit iemand gelukt om uit de EBI te ontsnappen.
Mevrouw Van Boxtel is afdelingshoofd van de EBI en zal in dit college onder andere ingaan op het reilen en zeilen binnen de EBI, het regime en de omgang met gedetineerden.
Ook studenten uit andere jaren zijn van harte welkom. In verband met de zaalcapaciteit, graag even vooraf aanmelden via activiteiten@svcia.nl.