Lezing over keerzijde van macht

Macht maakt corrupt en absolute macht maakt absoluut corrupt.

 

De tweede wereldoorlog is bij uitstek een periode geweest waarbij op grote schaal (misbruik) van machtsverhoudingen is gemaakt. Mr. Rita Lensink-Bosman is tijdens deze oorlog eerst naar Kamp Westerbork en vervolgens naar Theresienstadt gedeporteerd. Zij heeft dit overleefd en is na haar terugkeer rechten gaan studeren. In 1973 is zij, via de advocatuur, benoemd als rechter, kinderrechter en daarna vice-president van de rechtbank en voorzitter van de meervoudige strafkamer. Zij zal tijdens een lezing, georganiseerd door studievereniging Criminologie in Actie, vertellen over (misbruik) van machtsverhoudingen in de tweede wereldoorlog en hoe zij dit ervaren heeft.

 

Deze lezing vormt een uitgelezen kans om meer over het onderwerp te weten te komen, aangezien machtsmisbruik nog altijd aan de orde van de dag is. Zoals ze het zelf stelt: “ik vind het uitermate belangrijk dat jonge generaties iets van dit onderwerp meekrijgen en ik ben één van de laatsten die er uit eigen ervaring over kan vertellen”. Bovendien staat mevrouw Lensink-Bosman open voor

vragen over haar carrière.

 

De lezing zal plaatsvinden op woensdag 11 december om 17:00 in T3-13.

Dezelfde avond vindt de bekendmakingsborrel van de reis in Villa Kakelbont plaats, tussendoor kun je

eten in Villa. Een tweegangen diner voor het luttele bedrag van 11 euro!

 

Wil je bij de lezingaanwezig zijn? Stuur dan een mailtje naar cia.activiteiten@gmail.com.

Tot dan!

Namens het XIIde bestuur der sv CIA.